2% z dane pre prievidzských skautov

Aj tento rok sa uchádzame o finančné prostriedky z tzv. dvoch percent, teda z dane, ktorú môžu poukázať daňové subjekty zaregistrovaným príjemcom. Touto cestou vás chceme požiadať o podporu z dvoch percent pre našu organizáciu. Vás to nič nestojí okrem času pri vyplnení dokumentu – no nám to určite pomôže.

Potrebné údaje ak si tlačivo vypisujete sami:
  • Obchodné meno (názov): Slovenský skauting, 14. zbor Prievidza

Predvyplnené „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane“ si môžete stiahnuť >> tu <<. Vami poukázané finančné prostriedky zodpovedne využijeme na naše aktivity pre deti a mládež z Prievidze, Bojníc aj ostatných obcí v okolí (aktivity ako napríklad letný skautský tábor, skautský ples a celoročnú voľnočasovú činnosť v klubovni).

Každý, kto si podáva daňové priznanie sám k 31. marcu, poukazuje 2% priamo v rámci daňového priznania – treba vyplniť príslušnú časť daňového priznania s našimi údajmi. Do 30. apríla môže každý zamestnanec určiť, kam poputujú 2% z dane z jeho príjmu. Navyše, kto vlani odpracoval viac ako 40 hodín dobrovoľníckej práce, rozhoduje až o 3%.

Ten za koho vykonal ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ, dostáva v týchto dňoch do rúk vypracované Potvrdenie o zaplatení dane. Ak ho ešte nemáte, požiadajte zamestnávateľa o jeho vystavenie. Na poukázanie 2% (3%) stačí potom vyplniť veľmi jednoduché Vyhlásenie na základe informácií z potvrdenia a naše údaje. Použiť môžete predvyplnené tlačivo, ktoré si môžete stiahnuť >> tu <<. Zaberie Vám to len pár minút! Vieme, že mnoho ľudí si vypĺňa toto vyhlásenie priamo na papieri, ktorý dostali od zamestnávateľa, a dopisujú tam údaje našej organizácie. V tom prípade by sme vás chceli poprosiť o zaškrtnutie políčka „súhlasím so zaslaním údajov mnou určenému prijímateľovi“ pod riadkami 15 a 16, aby sme vedeli, komu sa máme poďakovať. Ak by s poukázaním 2 % potrebovali poradiť, neváhajte sa nám ozvať. Ďakujeme!

Pridajte Komentár

Návrat hore